Szukaj

Automatyczna toaleta samoczyszcząca montowana w Parku Jedności. Będzie miała wyjątkowy wzór!

W końcu się doczekaliśmy. Pierwszy taki nowoczesny szalet miejski stanie w naszej dzielnicy.


Jak możemy przeczytać na stronie stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów, starania o toaletę były podejmowane od początku powstania parku.


Zabiegi o stałą toaletę w naszym parku czyniliśmy od samego początku jego powstania. Cieszymy się, że prośby mieszkańców zostały wysłuchane i Zarząd Zieleni Miejskiej (Zielony Wrocław) za zgodą Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk sfinansował WC ze swojego budżetu.

Przez pewien czas w Parku Jedności została wynajęta przenośna toaleta razem z umywalkami. Jednak teraz stanęła tam pełnofunkcjonalna toaleta, z obiegiem kanalizacyjnym i dostępem do bieżącej wody. Na zewnątrz zostanie zamontowany także specjalny kran, dzięki któremu można nabrać na przykład wodę do butelki - wrocławska kranówka nadaje się do picia.


Obecnie trwają tam prace montażowe i podłączeniowe (woda i prąd). Należy przeprowadzić też ścieżkę biegnącą do obiektu. Warto wspomnieć, że nie została wykończona blaszaną powierzchnią tak jak większość, a została oklejona leśnym wzorem. Prawdopodobnie całość zostanie oddana do użytku na wiosnę.


Kiedy toaleta zostanie już uruchomiona, na pewno dowiecie się o tym z naszej strony.75 wyświetleń0 komentarzy