Szukaj

Dobre informacje z Zakrzowa. Więcej w sprawie Aquaparku i budynku na cele społeczne.

Kolejny tydzień i kolejne pozytywne informacje dla mieszkańców - mamy szczegóły w sprawie nowych inwestycji na Zakrzowie.


Wpis na ten temat pojawił się wczoraj na stronie Zmieniaj Zakrzów.


Drodzy Zakrzowianie i drogie Zakrzowianki, mamy dobrą wiadomość, a właściwie aż trzy dobre nowiny potwierdzone zarówno przez Prezesa Aquaparku, jak i wrocławski Magistrat.
1) Po wybudowaniu basenu przy ul. Wilanowskiej (do końca 2023 roku) parking dla tirów w tym miejscu jednak przestanie istnieć.
2) W godzinach lekcyjnych (8:00-14:00) infrastruktura miniaquaparku będzie dostępna niekomercyjnie dla szkół z Psiego Pola-Zawidawia, wuefiści z klasami będą mogli korzystać nie tylko z basenów, ale również sal sportowych.
3) Obok basenu zostanie wybudowany niewielki, niezależny budynek na cele społeczno-kulturalne dla mieszkańców osiedla. W założeniu będzie to miejsce spotkań dostępne dla wszystkich, od małego do dużego.

Decyzja o budowie takiego budynku jest z pewnością ważna dla lokalnej społeczności - od dawna brakowało takiego miejsca.


Na brak takiej przestrzeni na Zakrzowie zwracaliśmy uwagę mniej więcej od 2014 roku, jeszcze zanim powstał Park Jedności. Podsuwaliśmy też różne pomysły Departamentowi Spraw Społecznych, jednak żadna ze wskazanych opcji i lokalizacji nie była odpowiednia. Obecna sytuacja nie pozwala nam się w pełni cieszyć z tego wszystkiego, jednak te decyzje napawają nas optymizmem.

Nie zabrakło też podziękowań. :)


Choć droga do celu jeszcze niezakończona, już dziś chcieliśmy podziękować za wsparcie tematu.

- Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Izabela Pieniążczak

- P. Grzegorzowi Kaliszczakowi, Prezesowi Spółki Wrocławski Park Wodny Aquapark Wrocław

- Sieci SCAL Wroclaw - Sieć Centrów Aktywności Lokalnej z Joanną Warecką na czele

- Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie

- Adriannie Klimaszewskiej i Radnej Miejskiej Jolanta Niezgodzka

- Mieszkankom i Mieszkańcom, którzy nas motywowali do działania80 wyświetleń0 komentarzy