Szukaj

Informacje w sprawie Aquaparku i miła niespodzianka. Noworoczny wpis od Zmieniaj Zakrzów.

Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów już 1 stycznia zaskoczyło nas dwoma pozytywnymi informacjami dotyczące inwestycji w części Zakrzowa.


Niewątpliwe już w tym roku mogą rozpocząć się pracę nad Aquaparkiem, który miałby powstać na Psim Polu do końca 2023 roku. Rozstrzygnięto przetarg!


Dziś informujemy o rozstrzygnięciu przetargu przez spółkę Aquapark Wrocław na zaprojektowanie i wybudowanie KOMPLEKSU BASENOWEGO przy ul. Wilanowskiej wraz z potrzebną infrastrukturą i obsługą komunikacyjną. Jedyna złożona oferta mimo wyższej zakładanej ceny spełniła warunki postępowania i oczekiwania Zamawiającego. Wykonawcą zakrzowskiego aquaparku zostanie więc konsorcjum w składzie Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z o.o.

Do tego pojawiła się wzmianka na temat jeszcze jednej nowości na Zakrzowie.


A przy okazji zdradzimy, że w związku z planowaną inwestycją jakiś czas temu zwróciliśmy się do Magistratu z sugestią dotyczącą zabezpieczenia w projektowanym kompleksie przestrzeni nie tylko na rekreację, ale też działania społeczno-kulturalne. Od dawna słyszymy bowiem od mieszkańców, że ta potrzeba na naszym osiedlu nadal czeka na zaspokojenie.
Ku naszemu zadowoleniu pomysł ten zyskał przychylność Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie, która podjęła stosowną uchwałę. Pochylić się nad nim ma również Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Czy się uda i na Zakrzowie powstanie od razu Centrum Aktywności Lokalnej? Mamy nadzieję, że tak. Biorąc pod uwagę ograniczony zasób lokalowy na osiedlu, który można by wykorzystać na tego typu działania dla lokalnej społeczności, taka okazja szybko się nie powtórzy.

Czekamy z niecierpliwością na nowe informacje w tych tematach!

139 wyświetleń0 komentarzy