Szukaj

Jarmark na ryneczku Psiego Pola już 17 grudnia. Poczujmy razem magię świąt!

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła 2021. Bądźmy razem w tym magicznym czasie!


Edukacja, kultura i aktywizacja społeczna – to czeka gości, uczestniczki i uczestników Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła 2021, który już wkrótce odbędzie się na rynku Psiego Pola. Celem Kiermaszu jest wyjście z ofertą kulturalną do mieszkańców dzielnicy, zarówno dzieci, jak również osób dorosłych i wspólne przeżywanie magicznego czasu, jakim jest Boże Narodzenie, kiedy kontakt z drugim człowiekiem zyskuje dodatkowe znaczenie.


Gdzie i kiedy?

Już 17 grudnia w godz. 12:00 – 17:00 na rynku Psiego Pola we Wrocławiu spotkamy się razem, żeby wspólnie i aktywnie celebrować wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia, który sprzyja działaniom wspólnotowym, zwłaszcza w trudnym okresie pandemii, kojarzącym się z izolacją i dystansem społecznym. Czas to zmienić i razem, z optymizmem wejść w Nowy Rok.


Święto kultury i sztuki

Organizatorzy i uczestnicy Kiermaszu przewidują w programie m.in.: kiermasz rękodzieła z udziałem lokalnych instytucji, przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, przedszkoli, szkół podstawowych i lokalnych artystów, w tym pyszny kiermasz domowych wypieków i ciast, warsztaty plastyczne oraz występy artystyczne przygotowane przez utalentowane dzieci i młodzież.


Wszystko to z zamiarem pogłębienia relacji międzyludzkich i integracji społecznej, dzięki czemu możliwe będzie pokazanie, że Psie Pole, choć jest dzielnicą oddaloną od centrum Wrocławia, to jest jednocześnie dzielnicą dbającą o bliskie relacje międzysąsiedzkie.


Organizatorzy

Organizatorami i uczestnikami Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła 2021 są: Fundacja Opieka i Troska, Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie, Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży - „Klub na Psiaku”, Klub Seniora „Zawsze Młodzi”, Stara Piekarnia –przedsiębiorstwo społeczne Fundacja Znacznie Więcej, FAMA – Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 6, Dzienny Dom Pomocy „Pogodna Jesień”, Stowarzyszenie Absolwentów LZN, Fundacja „Przyjazny Dom”, Integracyjna Szkoła Podstawowa ALTO, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Józefa Mackiewicza, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Bolesława Krzywoustego, Przedszkole nr 106 im. Heleny Bechlerowej, Przedszkole nr 140 „Pod Platanem”.


Wydarzenie na Facebooku


https://www.facebook.com/events/2923333627977168?ref=newsfeed


Plakat jarmarku204 wyświetlenia0 komentarzy