Szukaj

Odcinkowy pomiar prędkości na alei Sobieskiego. Czy wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa?

Fotoradary będą kontrolować naszą prędkość na odcinku od Centrum Handlowego Korona do skrzyżowania z ulicą Wilanowską. To jedna z 39 lokalizacji, które zostały wybrane przez Inspektorat Transportu Drogowego.


To właśnie wyżej wspomniana poprawa bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest podawana jako powód montażu urządzeń. Na ten moment nie wiadomo, kiedy to nastąpi, natomiast inwestycja na pewno zostanie zrealizowana.


Ważne informacje w tej sprawie możemy przeczytać na portalu Zmieniaj Zakrzów.


Przy tej okazji warto przypomnieć, że o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze apelował zarówno Zarząd Osiedla (wniosek do GITD o instalację fotoradaru przy skrzyżowaniu al. Sobieskiego i Wilanowskiej), Radny Miejski Michał Kurczewski, jak i w końcu samo Miasto, które zwróciło się do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o objęcie odcinkowym pomiarem prędkości odcinka pomiędzy mostami Bolesława Krzywoustego a salonem samochodowym.

Na Dolnym Śląsku pomiary zostaną zamontowane także na odcinkach:

  • Bierzów - Przylesie na odcinku Bierzów - Przylesie

  • Kostomłoty - Kąty Wrocławskie na odcinku autostrady A4


Na koniec umieszczamy Wam grafikę, która pokazuje, jak działają odcinkowe pomiary prędkości. Po więcej informacji oraz mapę takich miejsc w Polsce zapraszamy na stronę leftlane.pl.


jak działa odcinkowy pomiar prędkości - leftlane.pl

51 wyświetleń0 komentarzy