Szukaj

Ostatni nabór w tym roku do Mikrograntów 2020. Co wydarzy się na Psiaku? Jak zgłosić nowy projekt?

Ostatni nabór projektów w tym roku. Jak się zgłosić?

Nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie znajdziemy świetne formy bezpiecznej realizacji Waszych nowych pomysłów. Ruszajcie więc na osiedla, podwórka lub do parków i planujcie nowe działania – nie pozwólmy sobie i innym zapomnieć, jak ważne są spotkania, nowe więzi i współpraca!

Propozycje projektów w naborze możecie zgłaszać od 1 do 15 września, tradycyjnie w jednej z trzech ścieżek:

  • dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, czyli wszystkich pełnoletnich wrocławian i wrocławianek

  • dla organizacji pozarządowych – skierowanej do NGOsów do 5 lat działalności lub takich których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 000 zł brutto

  • dla nieformalnych grup młodzieżowych, czyli osób między 13 a 21 rokiem życia

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.


Jakie Mikrograntowe projekty jeszcze w tym roku będą realizowane na Psim Polu?

Filmowe Opowieści z Psiaka

Jeśli zawsze chciałeś poznać tajniki pracy filmowca- dokumentalisty i w praktyce przekonać się, jak wygląda praca na planie ­– projekt "Filmowe Opowieści z Psiaka" jest właśnie dla Ciebie! Jeśli masz 15-19 lat i chcesz stworzyć swój pierwszy reportaż, zapisz się na warsztaty – dołącz do mikrograntowej ekipy filmowej. Pokażmy Psie Pole i jego mieszkańców w obiektywie, a zrealizowany film zaprezentujmy na premierze w FAMI-e!

Grupa nieformalna „Świetlik” to duet Aleksandry Dziuli i Grzegorza Wołosa, których połączyła wspólna pasja do filmu. Chcą zorganizować cykl warsztatów dla młodzieży, których efektem będą „Filmowe opowieści z Psiaka” – reportaż o osiedlu i jego mieszkańcach oraz mieszkankach. Na realizację projektu wybrali Psie Pole ze względu na jego filmową historię związaną z dawnym kinem FAMA.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z sposobami narracji w dziełach filmowych, etapami produkcji, formatowaniem scenariusza oraz przygotowaniem scenografii. Dowiedzą się także więcej o sprzęcie filmowym, sztuce operatorskiej, przygotowaniu planu filmowego, pracy ze światłem i dźwiękiem. Część warsztatów będzie przeznaczona na nagrania w terenie, w tym czasie zostaną zarejestrowane wywiady i wspomnienia mieszkańców, szczególnie tych starszych, którzy pamiętają inną stronę osiedla. Zrealizowany film zostanie wyświetlony w trakcie pokazu w FAMIE. Projekcja będzie połączona z dyskusją z udziałem uczestników i widzów.

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty. Nasza strona uczestniczy w promocji tego projektu, dlatego udostępniamy Wam wszystkie najważniejsze informacje w pliku poniżej.


Ciekawe informacje o projekcie
.
Download • 18KB

Dziewczyńskie warsztaty aktywistyczne na Psim Polu

Chciałabyś zaangażować się w działania społeczne, ale nie wiesz jak zacząć? Szukasz organizacji, do której mogłabyś dołączyć? A może chcesz działać na swoim osiedlu i szukasz partnerów do współpracy? Jeśli tak to projekt „Pole do działania – dziewczyńskie warsztaty aktywistyczne” jest właśnie dla Ciebie! Pomysłodawczyniami projektu są dziewczyny z kolektywu „Polanki” które wiedzą, że na początku aktywistycznej drogi problemów jest wiele: brak wiary we własne możliwości, strach przed opinią otoczenia… Nie jest łatwo pokonać te trudności w pojedynkę, ale przy wsparciu życzliwych, doświadczonych osób to proste!

W ramach projektu zapraszamy Was na cykl 8 wydarzeń, w ramach których spotkamy z przedstawicielkami lokalnych organizacji społecznych. Spotkania uzupełnimy warsztatami pozwalającymi kształcić się w obszarach, których znajomość jest potrzebna współczesnym liderkom takich jak: zarządzanie projektami, organizacja wydarzeń, social media Podczas trzech spotkań zajmiemy się także zapomnianą historią kobiet przyglądając się im w różnych momentach historii. Poza tym na łamach Wikipedii zamieścimy kilkanaście artykułów dotyczących sławnych wrocławianek oraz na ich podstawie stworzymy grę planszową, w którą wspólnie zagramy na koniec projektu!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1602137133280905/?event_time_id=1602137133280905&action_history=%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22messaging%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22attachment%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A%7B%7D%7D]%22

28 wyświetleń0 komentarzy