Szukaj

Warsztaty rozwojowe dla kobiet już niedługo w naszej dzielnicy. To kolejny Mikrograntowy projekt!

„Mapa ciała. Warsztaty rozwojowe” to jesienna propozycja Karoliny Leontowicz, która zaprasza mieszkanki Psiego Pola (i okolic oczywiście też!) na cykl warsztatów poruszających rożne zagadnienia dotyczące świadomości ciała i jego relacji z otoczeniem.


W kobiecym kręgu porozmawiać będzie można o doświadczaniu bycia kobietą i zbudować swoje osobiste herstorie.


Cykl zakłada cztery spotkania, w formie 3-godzinnych warsztatów prowadzonych przed doświadczone trenerki i edukatorki. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu zagadnieniu, symbolizowanemu przez części ciała.


Pierwsze spotkanie odbędzie się pod hasłem "Usta". Uczestniczki warsztatów popracują nad swoim głosem i otworzą się na krzyk, poznając techniki samoobrony opartej na metodzie WenDo.


W trakcie warsztatu będziemy pracować z głosem, oddechem i przekonaniami dotyczącymi tego, na co może pozwolić sobie kobieta czy dziewczynka. Nauczymy się prostych i skutecznych technik, które pozwalają na samoobronę i lepsze rozpoznawanie sytuacji zagrożenia i przekraczania granic.


Warsztat jest oparty na metodzie WenDo – jedynej w Polsce metodzie samoobrony i asertywności opracowanej przez kobiety i dla kobiet, która łączy elementy samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją.


Jeśli chcesz poczuć swoją moc, doświadczyć swojej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos - ten warsztat jest dla Ciebie.


Gdzie i kiedy się spotykamy?

Centrum Aktywności Lokalnej na Psim Polu, ul. Kiełczowska 43/bud.6 12.11 (piątek), godz, 17:00–20:00


Udział w zajęciach jest oczywiście bezpłatny.


Na spotkania obowiązują zapisy mailowe: mapaciala.warsztaty@gmail.com


Jak się przygotować?

W warsztatach może wziąć udział każda osoba zainteresowana, która ukończyła 18 lat. Na zajęcia przyjdź w wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu.


Warsztat poprowadzi Anna Smarzyńska - fotografka i aktywistka związana z Wrocławiem. Jest założycielką Stowarzyszenia Kultura Równości i organizatorką Wrocławskich Marszów Równości. Była fotografką zaangażowaną społecznie, w szczególności w ruch LGBTQ. Obecnie zajmuje się edukacją antydyskryminacyjną i antyprzemocową, a od 2016 roku jest osobą trenerską WenDo. Ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów w 2019 r.


Zgłoszenie mailowe jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU (https://bit.ly/3Bl6oaF).


Więcej o projekcie i kolejnych wydarzeniach możecie przeczytać tutaj: https://strefakultury.pl/.../o-kobiecosci-z.../ https://strefakultury.pl/project/mapa-ciala/


Partnerzy projektu: Centrum Aktywności Lokalnej na Psim Polu, Fundacja Opieka i Troska.

Projekt realizowany w ramach Edycji 27. Mikrograntów.

47 wyświetleń0 komentarzy