Szukaj

Wrocławski Budżet Obywatelski 2021. Mamy listę projektów z Psiego Pola! Głosowanie rusza w piątek.

Wczoraj na stronie Rady Osiedla pojawiły się szczegóły dotyczące głosowania na tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Zobaczcie, na co można zagłosować.


Drodzy Zawidawianie!

Już za kilka dni start głosowania we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim '21.

Na liście projektów zakwalifikowanych do głosowania w tegorocznej edycji WBO znalazło się 181 propozycji z całego miasta, w tym 7 obejmujących swoim zasięgiem nasze osiedle.


Projekty dotyczące Psiego Pola-Zawidawia:


OSIEDLOWE


#119 Dobra Pumptrack – projekt zakłada budowę toru Pumptruck przeznaczonego dla rowerzystów i użytkowników hulajnóg oraz strefy street workout na terenie stadionu na Zakrzowie.


#224 Oświetlenie na ul. Mazepy – instalacja lamp ulicznych. Uzupełnienie oświetlenia na Zgorzelisku.


#253 Sensoryka i muzyka dla smyka, czyli doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu 140 „Pod platanem”.


PONADOSIEDLOWE


#118 Zieleń to życie, ruch to zdrowie – Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów – parki, rekreacja i zieleń w całym mieście (jedna z lokalizacji to Wrocławska Arena Sportu - teren stadionu Zakrzów przy ul. Niepodległości – kontynuacja dalszego etapu prac związanego z budową obiektu (infrastruktura baseballowa oraz infrastruktura towarzysząca)


#221 Odmieńmy plac przed dworcem Psie Pole! – ożywienie przestrzeni przed budynkiem dworca poprzez wprowadzenie większej ilości zieleni i zaprojektowanie miejsc do siedzenia oraz przebudowa chodnika prowadzącego do stacji na ciąg pieszo-rowerowy.


#319 Ciąg pieszo-rowerowy wraz z oświetleniem wzdłuż al. Sobieskiego, etap I – etap pierwszy (500 m) połączyłby ulicę Zatorską z ulicą Wilanowską (przy SP 44) i byłby zarazem bezpiecznym dojściem dla uczniów Szkoły Podstawowej.


#348 Park Zawidawia etap 1 – zagospodarowanie obszaru starodrzewu w okolicach ul. Nadbrzeżnej i Siennej na Zgorzelisku oraz budowa dojścia od strony wałów Widawy.


Szczegółowe opisy projektów znajdą Państwo na stronie WBO.


Głosowanie w WBO 2021 rozpoczyna się w piątek 24 września i będzie trwać do 11 października. Głos na wybrane projekty można oddać przez stronę www.wroclaw.pl/wbo


Każdy mieszkaniec Wrocławia (niezależnie od wieku) ma jeden głos, w ramach którego może wybrać 1 projekt osiedlowy i 1 ponadosiedlowy. Aby głosować, nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu.


Zachęcamy do udziału!73 wyświetlenia0 komentarzy