Szukaj

Zbiórka artykułów higienicznych dla osób potrzebujących. Pomożesz?

Przyłącz się do akcji!

Kwarantanna lub problemy ze zdrowiem, które w obliczu epidemii koronawirusa skutecznie zatrzymują w domach, a także ograniczony dostęp do pracy pozostawiają dziś wiele wrocławianek i wrocławian bez podstawowych artykułów. Najlepiej wiedzą to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, którzy zwrócili się do nas o pomoc. Mydło, szampon, żel do mycia, papier toaletowy, podpaski itd. – ich zbiórka może realnie pomóc dziś wielu osobom. Dlatego od razu zaczęliśmy działać i gorąco zachęcamy do dołączenia się do akcji w postaci przekazywania informacji o inicjatywie, istniejących punktach zbiórki i zasilania ich darami.

Zbiórkę na poszczególnych osiedlach koordynują lokalni liderzy z organizacji pozarządowych i rad osiedli z pomocą właścicieli lokalnych sklepów oraz punktów usługowych. W obliczu istniejącej sytuacji i wynikających z niej obostrzeń zbiórka będzie prowadzona niejako przy okazji podstawowych zakupów czy zamawiania posiłku na wynos. Nie wolno nam bowiem generować dodatkowego ruchu.

Zbiórka ruszyła z inicjatywy Agnieszki Chamioło, pracowniczki MOPS na wrocławskim Ołbinie, rękawicę podjęła grupa Różowa Skrzyneczka i Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów. Zaraz potem pomoc zaoferowało Wrocławskie Forum Osiedlowe, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej oraz Grupa z Pasją. Do akcji włączyły się też samorządy osiedli z Maślic, Starego Miasta i Kleciny. Lista partnerów jest wciąż otwarta.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie się!


Gdzie można oddać artykuły na Psim Polu?

W naszej dzielnicy punkty zbiórki znajdują się w Blaszaku (pętla Litewska) oraz w sklepie "Urwis" (pętla Osiedle Sobieskiego).Punkt zbiórki w Blaszaku

Punkt zbiórki w sklepie Urwis

29 wyświetleń0 komentarzy